Kuruçeşme’deki Ünlü Mekanda Garson Kıza Tecavüz

Sabah Gazetesi’nden Atakan Irmak’ın haberine göre Kuruçeşme’de bulunan ünlü bir işletmede cinsel istismar vakası yaşandı. Olay 24 Kasım’da meydana geldi. 33 yaşındaki Selvihan Z., isimli genç kadın ünlü işletmede garson olarak çalışıyordu. 47 yaşındaki Mecit A. ise aynı işletmenin müdürü olarak görev alıyordu. 24 Kasım günü iş yerinin kapanmasına yakın alkol almaya başlayan Selvihan Z., alkolün dozunu kaçırınca sarhoş oldu.

İŞLETME MÜDÜRÜ GARSON KIZI İSTİSMAR ETTİ

Rahatsızlanan kadın mekanın tuvaletine gitti. Bu sırada personelinin yanına gelen Mecit A., genç kadına dokunarak taciz etmeye başladı. Genç kadın Mecit A.’ya karşı koymaya çalıştı ancak alkolün etkisiyle tepki veremedi. İddiaya göre Mecit A., Selvihan Z.’nin çaresiz durumundan faydalanarak cinsel istismarda bulundu. Sabah olduğunda istismara uğradığını fark eden genç kadın karakola giderek Mecit A.’dan şikayetçi oldu.

KARAKOLA GİTTİ, ŞİKAYETÇİ OLDU

Selvihan Z., karakolda verdiği ifadesinde iş yerinde Mecit A.’nın kendisine bir bardak içki verdiğini, bu içkiyi içince bilincini yitirdiğini ve ayakta durmakta zorlandığını anlattı. Tuvalete gittiğinde Mecit A.’nın da kendisini takip ederek önce dokunduğunu ardından zorla üzerindekileri çıkararak cinsel istismarda bulunduğunu anlattı. Genç kadın Mecit A.’nın kendisine yönelik bu tür eylemleri iki kez daha yapmaya çalıştığını söyleyerek şikâyetçi olduğunu beyan etti.

“BENİMLE CİNSEL BİRLİKTELİK YAŞAR MI?”

Şikâyet sonrası İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığınca olayla ilgili soruşturma başlatıldı. Yürütülen soruşturma kapsamında aynı işyerinde çalışan başka bir kadın garsonun bilgi sahibi olarak ifadesine başvuruldu. Genç kadın ifadesinde işletme müdürünün yanına gelerek, “‘Selvihan çok güzel bir kadın onunla birlikte olmak istiyorum. Kendisine teklif etsem tepkisi ne olur?’ diye sordu. Ben de çok şaşırmıştım” şeklinde konuştu.

12 YIL HAPSİ İSTENİYOR

Gözaltına alınan şüpheli üzerine atılı suçlamaları reddederek kendisine iftira atıldığını öne sürdü. Genç kadından alınan DNA örneklerinde şüpheliye ait örnekler uyuştu ve genç kadının tecavüze maruz kaldığı belirlendi. Gözaltına alınan işletme müdürü tutuklanarak cezaevine gönderildi. Savcılık yürütülen soruşturma sonunda Mecit A., hakkında ‘Nitelikli Cinsel İstismar’ suçu kapsamında 12 yıla kadar hapis istemiyle iddianame düzenledi. Şüpheli ilerleyen günlerde İstanbul Ağır Ceza Mahkemesinde hakim karşısına çıkacak.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir